Meie interdistsiplinaarsel meeskonnal on teaduslik taust alates maastikuökoloogiast ja keskkonnakaitsest, mullateadusest, valgalade modelleerimisest kuni arvutiteaduste ning geoinformaatikani.
Meil on aastatepikkune kogemus keskkonnaalaste ruumiandmete analüüsi ning haldamise vallas, keskendudes eelkõige looduskeskkonnale. Oleme orienteeritud meeskonnatööle ja kõrgele kvaliteedile. Samas hindame vaba kvaliteetaega ning puhkust looduses.
Töörühma juht on geoinformaatika professor Evelyn Uuemaa.
Evelyn on geoinformaatika professor. Tal on magistrikraad geoinformaatikas ning doktorikraad maastikuökoloogia ja keskkonnakaitse alal. Tema eesmärgiks on suurendada geoinformaatika alast võimekust geograafia osakonnas ning kogu Eesti ühiskonnas. Tema teadusuuringute fookuses on maakasutuse ja veekvaliteedi vastastikused mõjud, maastike muutused ning nende masinõppe abil modelleerimine. Lisaks huvitab teda geograafiliste andmete visualiseerimine.
Maastikugeoinformaatika töörühm
(+372) 737 5827
TÜ geograafia osakond
Vanemuise 46
51014 Tartu, Eesti
evelyn.uuemaa@ut.ee
Alex on ruumiliste hajussüsteemide teadur, kel on pikk kogemus georuumiliste andmete haldamisel ning veebi- ja pilvepõhisel geotöötlusel, keskendudes maakasutusele, muldadele, hüdroloogiale, hüdrogeoloogiale ja veekvaliteedi andmetele. Tema huvide hulka kuuluvad OGC standardid ja veebiteenused keskkonna- ja georuumiliste andmete jagamiseks, töövoogude modelleerimine ja interaktiivne ruumiandmete visualiseerimine.
Alex oli Tartu Ülikooli Marie Skłodowska-Curie stipendiaat (MSCA), kelle eesmärk oli hüdroloogilise ja veekvaliteedi modelleerimise jaoks täiustada standardiseeritud andmete ettevalmistamist, parametriseerimist ja paralleliseerimist (H2020 GLOMODAT). Alex on hetkel alustanud 5-aastast pinnaseomaduste ruumilise modelleerimise projekti masinõppe abil.
Merle on geoinformaatika teadur, kelle põhihuvi on maastiku modelleerimine. Tema doktoritöö ja järeldoktorantuur käsitlesid paleogeograafiat, rannikumaastikku ja merepinna muutusi. Ta keskendub maastiku modelleerimisele, digitaalsetele kõrgusandmetele, raster- ja punktipilveanalüüsidele.
Holger on geoinformaatika teadur, kes rakendab masinõppe meetodeid suuremõõtmeliste ruumilise modelleerimise probleemide lahendamiseks, keskendudes hüdroloogiale. Tema kogemuste põhjal on eduka modelleerimise aluseks treeningandmete ruumiline esindatus, mistõttu on ta huvitatud ka suurte keskkonnaandmestike ajalis-ruumilise katvuse parandamisest.
Merli on Tartu Ülikooli geograafia osakonna vilistlane (bakalaureus ja magister). Ta toetab tiimi projektijuhtimise ja avalike suhete ülesannetega.
Marta on geoinformaatika doktorant ja nooremteadur, kelle doktoritöö fookuses on veekvaliteedi modelleerimine ruumilise masinõppe abil. Lisaks on tema uurimisvaldkonnaks hüdrogeoloogia ja põhjavee taseme modelleerimine.
Pamela on bakalaureusekraad keskkonnainseneerias, magistrikraad geograafias, spetsialiseerudes geoinformaatikale ja hetkel on geograafia osakonna doktorantuuris geoinformaatika suunal. Tema teadustöö keskendub geoinformaatika meetoditele ja masinõppele, et identifitseerida sobivaid alasid märgalade taastamiseks. Tema tugevaks huviks on ruumianalüüsi vahendite abil lahendada keskkonnaväljakutseid.
Jeonghwan on geograafia osakonna nooremteadur ja omandab doktorikraadi geoinformaatikas. Tema uurimistöö keskendub mullaomaduste ruumilise ennustava modelleerimise raamistiku väljatöötamisele, kasutades masinõppetehnikaid. Samuti on tal suur huvi georuumilise analüüsi ja kaugseire vastu.
Afif keskendub oma doktorantuuris põllumajanduslike maastikuelementide tuvastamisele, kasutades kaugseiret ja süvaõpet. Tal on magistrikraad geoinformaatikas ja kaugseires, spetsialiseerumisega ökosüsteemidele ja loodusvaradele.
Eveli on geoinformaatika doktorant ja nooremteadur. Tema teadustöö keskendub elurikkuse ruumilisele modelleerimisele masinõppe abil, kasutades kaugseire andmete põhiseid indekseid.
Minna on looduskaitse spetsialist, kelle tegevusalad tiimis katavad nii keskkonnasõbraliku (eriti veekeskkonna teadliku) põllumajanduse kui ka elupaikade kasvuhoonegaaside ringluse uurimist riikliku modelleerimise jaoks. Tal on magistrikraad loodusliku mitmekesisuse, looduskaitse ja juhtimise erialalt, mille käigus täiendas teadmisi kaugseires ning modelleeris maastike funktsionaalset sidusust.
Wai Tikil on arvutiteaduse magistrikraad masinõppe spetsialiseerumisega. Praegu abistab ta meeskonda geoinformaatika tarkvaraarendusega. Põhirõhk on veebirakenduste arendamisel ja geoinformaatika andmete integreerimisel globaalse diskreetse võrgu (DGGS) alla.
Ats on Tartu Ülikooli geograafia osakonna vilistlane (bakalaureus ja magister). Ta tegeleb peamiselt kaardirakenduste arendamisega, et lihtsustada erinevate teadusprojektide tulemuste tutvustamist.
Raul on kirglik geograaf ja Tartu Ülikooli vilistlane linnastunud ühiskonna geoinformaatika magistriõppekavalt. Ta assisteeris tiimi ruumiandmete töötlemisega.
Desalew on rakendusgeoinformaatika teadur Maastikugeoinformaatika töörühmas. Tema uurimisvaldkond hõlmas maakatte muutuste analüüsi, mullaerosiooni ja hüdroloogilist modelleerimist. Samuti tegeles ta kaugseire andmete töötlemise ja geograafiliste andmete visualiseerimisega. Desalew tegi oma postdoktorantuuri Maastikugeoinformaatika töörühmas teemal “Maakatte ja kliimamuutuste mõjud veekogude voolurežiimile”.
Isaac töötas geograafia osakonnas geoinformaatika spetsialistina. Tema peamiseks tegevuseks oli kaugseire ja masinõppe rakendamine, et uurida maakasutuse ja maakatte dünaamikat ning nende mõju linnakliimale.
Oleksandr töötas meie tiimis geoinformaatika spetsialisti, veebiarendaja ning vabavara ja -andmete entusiastina 2021 kuni 2022. Tal on doktorikraad geograafias ja tema huvideks on veebipõhine GIS, paleogeograafia ja mullateadus. Meie tiimis arendab ta veebipõhist DGGS rakendust andmehalduseks. Oleksandri tugevusteks on ka kasutajakogemuse ja -liidese disain ning geoandmete visualiseerimine.
Bruno Montibeller kaitses oma doktoritöö 2022. aastal Maastikugeoinformaatika töörühmas. Tema teadusuuringute fookuseks on maakasutus ja maakatte ruumianalüüs, keskendudes metsandusele ja põllumajandusele. Tema doktoritöö keskendus metsade degradeerumise hindamisele, eriti metsade katvuse ja sinna talletunud süsinikuvarude vähenemise hindamisele. Bruno töötab hetkel kaugseirega tegelevas eraettevõttes Brasiilias.
Iuliia töötas meie tiimis geoinformaatika teadurina aastatel 2021 kuni 2022. Ta on spetsialiseerunud kaugseire rakendustele keskkonnateadustes ja tal on doktorikraad loodusgeograafias. Tema peamine tegevusvaldkond on turbaalade hüdroloogilise režiimi kaugseire kliimamuutuste kontekstis, sest põhjavee sügavus ja temperatuur on peamised kasvuhoonegaaside eraldumist mõjutavad tegurid soodes. Iuliia kasutab kaugseire meetodeid, et arendada uudseid kasvuhoonegaaside emissioonide seire ja modelleerimise meetodeid erinevatel ruumilistel skaaladel. Alates 1.01.2022 on Iuliia Aalto ülikoolis järeldoktorantuuris.
Oleksandr töötas meie tiimis geoinformaatika teadurina aastatel 2021 kuni 2022. Oleksandri peamine huvivaldkond on ühendada kaugseire ja sotsiaalmeedia andmed, et hinnata ruumiliselt inimeste maastiku-kogemust, kultuuriga seotud ökosüsteemiteenuseid ja mittemateriaalsed looduse hüvesid. Ta on kaasatud projekti, mis tegeleb linnaliste alade sotsiaalmajandusliku staatuse hindamisega, kasutades kaug- ja maapealse seire võimalusi. Oleksandril on doktorikraad keskkonnakaitses. Alates 1.01.2022 on Oleksandr Helsinki ülikoolis järeldoktorantuuris.
Fatemeh oli külalisteadur september 2019 kuni veebruar 2020. Tema teadustöö meie töörühmas keskendus süsiniku ja lämmastiku ajalisruumilise dünaamika kvantifitseerimisele Eestis, kasutades protsessipõhist modelleerimist ja proovides kombineerida seda kaugseire andmetega.
Selim oli külalisdoktorant august 2018 - veebruar 2019 ning tema uurimistöö fookuses oli maastikuplaneerimine.
Hanna-Ingrid töötas meie tiimis geoinformaatika magistri õpingute ajal ja aitas tiimis teha erinevaid geoinformaatilisi ruumianalüüse. Ühtlasi oli ta eri kursuste juures õppejõududele abiks.
Luise oli meeskonnas Erasmuse praktikal septembrist 2022 kuni juulini 2023. Ta õppis Saksamaal Leipzigis loodusgeograafiat, kus omandas algteadmised geoinformaatikast ja kaugseirest. Ta toetas meeskonda erinevates maakatte klassifikatsioonide, hüdroloogiliste analüüside, kirjanduse ja andmeuuringutega seotud projektides ja ülesannetes.